O Radiu Łódź Extra

Radio Łódź Extra to druga antena Radia Łódź – kanał o charakterze kulturalno-muzycznym dostępny na multipleksie radia cyfrowego (DAB+) oraz w internecie.

Program tworzą dziennikarze Radia Łódź, przede wszystkim z Redakcji Muzyki oraz Publicystyki i Programów Kulturalnych. W ramówce znajdują się muzyczne audycje autorskie, programy kulturalne (o teatrze, literaturze i filmie), a także koncerty i audiobooki. Format muzyczny stacji to starannie wyselekcjonowany smooth jazz, chillout, klasyka rocka i muzyka filmowa. Rozgłośnia proponuje to, czego nie ma w eterze na lokalnym rynku radiowym. Program dostępny jest na lokalnym multipleksie radia cyfrowego także przez stronę radiolodzextra.pl i przez aplikacje na urządzenia mobilne.

DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) to najnowsza wersja technologii radiofonii cyfrowej. Wykorzystuje te same nadajniki i technologię nadawania, co system DAB, ale konwertuje pliki dźwiękowe do plików cyfrowych za pomocą tzw. kodeka o większej wydajności: MPEG-4 HEAAC v2 (High Efficiency AAC v2 profile).

Radio cyfrowe jest nowatorską technologicznie odpowiedzią na rosnące oczekiwania wobec tradycyjnego radia FM. DAB+ pozwala na realizację emisji cyfrowego dźwięku, a także szereg dodatkowych usług.

Radia cyfrowego można słuchać korzystając ze specjalnych odbiorników. Większość takich odbiorników umożliwia też odbiór tradycyjnych fal analogowych FM.

RADIO ŁÓDŹ SA
ul. Narutowicza 130
90-146 Łódź
REGON: 470791055
NIP: 725-00-32-743

Radio Łódź – redakcja w Łodzi
ul. Narutowicza 130; 90-146 Łódź
tel. 42 675 38 00
fax. 42 678 37 12
e-mail: sekretariat@radiolodz.pl